Dores | gulsoylar-premium

Gülsoylar Premium

Proje alanı Eskişehir Tepebaşı İlçesi, Aşağısöğütönü mevkiinde yer almaktadır. Eskişehir’in batı konut gelişim alanı içerisinde yer alan bu bölgede son yıllarda yerleşim yoğunluğu oldukça artmıştır.
Söğüt ve Uludere Yolu Bulvarı üzerinde bulunan parselde tasarlanan site toplam 4 blok; özel garajlı 20 lüks daire ve 4 işyerinden oluşmaktadır. Arazinin olumsuz topoğrafik yapısı (ters eğimli olması) ve manzara faktörü göz önünde bulundurularak blokların konumlandırılması gerçekleştirilmiştir. Blokların herbirinin görüş açısına dikkat ederek birbirini kesmeyecek şekilde mesafeleri ayarlanmış ve bu şekilde konumlandırılmıştır. Arazinin eğiminden de faydalanarak siteye görsel zenginlik katan yer yer kademeli peyzaj tasarımı yapılmıştır. Ortak bahçe alanlarında kullanıcıların yeşil ile daha yakından temas etmesini sağlayacak mekanlar tasarlanmıştır. Farklı kullanıcıların olması sebebiyle işyeri ve konutların fiziksel olarak birbirinden ayrılması sağlanarak konutların mahremiyeti sağlanmıştır.
Blok girişlerinden itibaren başlayarak tüm katlar boyunca devam eden galeri boşlukları ile bina içinde ve dışında görsel zenginlik oluşturulmuştur. Bu sayede tüm katlar boyunca aydınlık ve ferah bir ortam sağlanmıştır. Galeri boşluğu; dekoratif ürünler, bitkiler ve aydınlatma elemanları ile zenginleştirilmiştir. Kullanılan dış cephe malzemesi ile bu görselliğin dış mekandan da algılanması sağlanmıştır.
Cephelerde, kütleyi saran betonarme motiflerin üzerine kaplanacak olan porselen malzeme tercih edilmiştir.

gulsoylar-premium gulsoylar-premium gulsoylar-premium gulsoylar-premium gulsoylar-premium gulsoylar-premium gulsoylar-premium gulsoylar-premium

son haberler

Akustikde Kullanılan Malzemeler

Volkanik kökenli, silikat esaslı, camsı ve gözenekli hafif yapı elemanıdır.

daha fazla

Akustik

Ses dalgalarının oluşumu, iletimi, etkileri, algılanması ve işitme ile ilgili konuları inceleyen...

daha fazla